Race Roster 2019

Marathon – Individuals

# First Name Last Name Age City Nationality Discipline
001 Kanae Mase 31 Ota Japan Foot
002 Julia Heinz 57 Haines USA Foot
003 Shinichiro Sagara 43 Sunnyvale USA Foot
004 James Wilson 59 Gatineau Canada Foot
005 Wayne Smyth 61 Whitehorse Canada Foot
006 Peter Willis 60 Kotara South Australia Foot
007 Kristin Daniel 35 Whitehorse Canada Foot
008 Amanda Lieverse 38 Whitehorse Canada Foot
009 Benjamin Harper 38 Whitehorse Canada Foot
010 Blair Phelps 36 Whitehorse Canada Foot
011 Virginia Sarrazin 42 Whitehorse Canada Foot
012 Brianne Bremner 34 Whitehorse Canada Foot
013 Amy Kenny 37 Whitehorse Canada Foot
014 Jennifer King 44 Whitehorse Canada Foot
015 Eoin Sheridan 38 Whitehorse Ireland Foot
016 Daniel Dreiseitl 34 Whitehorse Czech Republic Foot

100 Mile Race – Individuals

# First Name Last Name Age City Nationality Discipline
101 Jorgen Thorsted 60 Bronshoj Denmark Foot
102 Kevin Walker 50 Lowestoft England Foot
103 David Trueman 32 Princes Risborough England Foot
104 Uwe Paschke 55 Berlin Germany Foot
105 Andrea Fawell 52 Postcombe England Foot
106 Mark Melville-Taylor 55 Waltham Abbey England Foot
107 Roberto Ragazzi 56 Brovello Italy Foot
108 Lana Rogozinsky 41 Calgary Canada Foot
109 Richard McCoy 33 Fort Lauderdale Wales Foot
110 Kim Walker 54 Lowestoft England Foot
111 Judith Malcolm 53 Dublin Ireland Foot
112 Brady Kyle 43 Fort St. John Canada Foot

300 Mile Race – Individuals

# First Name Last Name Age City Nationality Discipline
301 Ahmad Fathi Junaidi 36 Bandar Seri Begawan Brunei Foot
302 Peter Mild 51 Särö Sweden Foot
303 Russ Reinbolt 53 La Jolla USA Foot
304 Tom Alden 35 Oxford England Foot
305 Gareth Hardcastle 38 Oswestry England Foot

430 Mile Race – Individuals

# First Name Last Name Age City Nationality Discipline
401 Paul Fosh 51 Orcop England Foot
402 Hendra Wijaya 51 Bogor Indonesia Foot
403 Henrik Benzon 36 Tjaereborg Denmark Foot
404 James Binks 74 Aylesbury England Foot
405 Jonathan Kattenberg 48 Wakefield England Foot
406 Jason Carpenter 41 Ota USA Foot
407 Andy Gregory 50 Worthing England MTB
408 Pat Cooke-Rogers 62 Derby England MTB
409 Markus Kolly 46 Oberschrot Switzerland Foot
410 Thierry Corbarieu 48 Lagrace-Dieu France Foot
411 Christof Teuscher 46 Portland USA Foot
412 Luc Atgé 56 Castres France Foot
413 Enrique Trull Maravilla 46 La Eliana Spain Foot
414 Réjean Moreau 64 Varennes Canada Foot
415 Jessie Thomson-Gladish 32 Whitehorse Canada XC-Ski
416 Joel Juht 37 Harjumaa Estonia Foot
417 Enrico Ghidoni 64 Bovegno Italy XC-Ski
418 Shelley Gellatly 55 Whitehorse Canada Foot
419 Magdalena Paschke 43 Berlin Germany Foot
420 Joaquin Candel 48 Las Vegas USA Foot
421 Michael Faergegaard 48 Hedemosene Denmark Foot
422 Scott Thomson 37 Wooragee Australia Foot
423 Ryan Shaw 46 Sutton England Foot
424 Gillian Smith 35 Whitehorse Canada Foot
425 Tim Sommers 54 Fairlight Australia MTB
426 Angus Currie 39 Haslemere England Foot
427 Alexander Allen 39 London England Foot
428 Joel Rennie 27 Newcastle Australia Foot
429 Michelle Smith 39 Canterbury England Foot
430 Javed Bhatti 54 Odiham Hook England Foot
431 Gavan Hennigan 37 Galway Ireland Foot
432 Fabian Imfeld 32 Stansstad Switzerland Foot
433 Darrah Miskell 31 Colchester England Foot
434 Laura Trentani 44 Brovello Italy Foot
435 Mario Villemure 48 St-Mathieu-du-Parc Switzerland Foot
436 Gerald Zechner 33 Mels Austria Foot
437 Robert Jeffery 49 London England Foot
438 Scott Carey 44 Colchester England Foot
439 Norma Bastidas 51 Stevenson Ranch Mexico Foot
440 Scott Donatelli 55 Vancouver Canada Foot
441 Kate Lawrence 35 Dover England Foot
442 Palle Andersen 54 Kalundborg Denmark Foot
443 Tiberiu Useriu 44 Bistrita Romania Foot

100 Mile Race – Teams

# First Name Last Name Age Team Nationality Discipline

300 Mile Race – Teams

# First Name Last Name Age Team Nationality Discipline

430 Mile Race – Teams

# First Name Last Name Age Team Nationality Discipline

* Please note: All members of teams automatically participate in the individual category, too.